سفر به قطر

راهنمای سفر به قطر
هزینه سفر، اطلاعات ویزا، قیمت ارز و ... را اینجا بخوانید

در مورد سفر به قطر، از ثروتمندترین کشورهای جهان، سوالی دارید؟ می‌خواهید بدانید چگونه ویزای قطر بگیرید؟ بهترین زمان سفر به قطر را می‌دانید؟ شاید خواندن این مطلب به شما کمک کند جواب سوالاتتان را بیابید.

برای اینکه بیشتر درباره قطر بدانید، این مطالب را بخوانید:

به قطر خوش‌آمدید:

مرحبا بكم في قطر

به این 5 دلیل توریست‌ها به قطر سفر کردند:

۱.دولت قطر میلیاردها ریال بودجه صرف زیرساخت‌های فرهنگی خود می‌کند که تاثیر زیادی در رونق گردشگری این کشور داشته است. موزه‌ها و گالری‌های فوق‌العاده دیدنی این کشور، سالانه گردشگران زیادی را به قطر می‌کشاند.

2. ثروت قطر از دلایل مهمی است که باعث شده این کشور میزبانی بسیاری از رویدادهای فرهنگی و ورزشی را به دست آوَرد. این کشور میزبان جام جهانی فوتبال در سال 2022 است و علاوه بر آن، میزبانی سالانه مسابقات ورزشی زیادی چون موتورسواری، گلف و … را به عهده دارد. برگزاری جشنواره‌های مختلف فیلم و تئاتر در قطر، از دیگر دلایل سفر توریست‌ها به این کشور است.

3. قطر در طول سال، روزهای آفتابی زیادی دارد؛ حتی زمستان‌های این کشور نیز معمولا آفتابی است. دولت این کشور از این فرصت استفاده کرده و بسیاری از زیرساخت‌های لازم برای ورزش‌ها و تفریحات آبی را توسعه داده است. سالانه گردشگران زیادی نیز با هدف گشت‌وگذار و استفاده از آفتاب لذت‌بخش قطر، راهی این کشور می‌شوند.

4. این کشور با ساخت مگامال‌های لوکس، برج‌های بلند و دیدنی، مساجد، موزه‌ها و حتی جزایر مصنوعی، توجه بسیاری از توریست‌ها را به خود جلب کرده و به قطب گردشگری منطقه تبدیل شده است.

5. بسیاری از گردشگران در سفر به قطر، به دنبال خرید از مراکز خرید این کشور‌ند. برخی از بهترین مراکز خرید خاورمیانه، در قطر قرار دارد.

در یک نگاه

سفر به قطر

ویزا بگیرم؟

برای سفر به قطر با هدف گردشگری، باید ویزای توریستی این کشور را بگیرید. ویزای توریستی قطر 3 ماه اعتبار دارد و با اخذ آن، می‌توانید 1 ماه در این کشور بمانید.

هزینه‌ی روزانه‌ام چقدر است؟

پول قطر

سفر‌کم‌هزینه تا 400 ریال
♦ اتاق در هتل 3 ستاره 300 ریال
♦ غذا در رستوران ارزان 60 ریال
♦ حمل و نقل عمومی 40 ریال

سفر متوسط تا 700 ریال
♦ اتاق در هتل 4 ستاره 500 ریال
♦ غذا در رستوران متوسط 100 ریال
♦ حمل‌ونقل 60 ریال

بلیت جاذبه‌های گردشگری 40 ریال

سفر لوکس از 900 ریال
♦ اتاق در هتل 5 ستاره از 600 ریال
♦ غذا در رستوران عالی 200 ریال
حمل‌ونقل 100 ریال

♦ بلیت جاذبه‌های توریستی 80 ریال

انعام می‌خواهد؟

رستوران‌ها
رستوران‌ها و برخی هتل‌های لوکس معمولا هزینه سرویس را در قبض شما منظور می‌کنند اما این پول گاهی به کسی که به شما سرویس داده است، پرداخت نمی‌شود. پیشنهاد می‌شود در رستوران‌ها 10 تا 15 درصد از مبلغ صورت‌حساب را به‌عنوان انعام پرداخت کنید.

هتل‌ها
در هتل می‌توانید 10 تا 20 ریال به‌عنوان انعام به دربان پرداخت کنید و همین مبلغ را نیز برای کسی که اتاق شما را تمیز می‌کند، بگذارید.

چه ارزی با خودم ببرم؟

واحد پول قطر ریال است اما اکثر مراکز خرید و فروشگاه‌های این کشور دلار و یورو نیز قبول می‌کنند. برای سفر به قطر بهتر است همراه خود دلار یا یورو ببرید و ارز خود را در آن‌جا به ریال قطر تبدیل کنید؛ تبدیل کردن ریال ایران به ریال قطر (در ایران) چندان مقرون‌به‌صرفه نیست. در قطر امکان استفاده از کردیت کارد نیز وجود دارد؛ در زمان پرداخت با کردیت کارد، گزینه‌های برای پرداخت با دلار یا ریال قطر در اختیار شماست؛ در زمان استفاده از کردیت کارد، گزینه پرداخت با ریال قطر را انتخاب کنید چراکه نرخ تبدیل بهتری دارد.

با چی برم؟

هواپیما

فاصله هوایی تهران تا دوحه حدود 1150 کیلومتر است و با خرید بلیط قطر و پرواز مستقیم از تهران به دوحه، حدود دو ساعت در هواپیما خواهید بود. اگر دوست دارید می‌توانید در طول پرواز خواب کوتاهی داشته باشید تا به مقصد برسید.

چطور از وسایل حمل و نقل شهری استفاده کنم؟

♦ اجاره‌ی خودرو
برای گشت‌وگذار در قطر می‌توانید خودرو اجاره کنید تا آزادی عمل بیشتری در سفرتان داشته باشید. اجاره خودرو در قطر پیچیدگی چندانی ندارد اما برای رانندگی در این کشور، به موارد زیر دقت کنید:

 • 7 روز پس از رسیدن به قطر می‌توانید با گواهینامه کشور خود رانندگی کنید و برای رانندگی بیش از 7 روز، باید گواهینامه موقت قطر بگیرید.
 • برای رانندگی در قطر باید حداقل 21 ساله باشید.
 • در قطر مانند ایران، فرمان در سمت چپ قرار دارد و باید از سمت راست جاده حرکت کنید.

♦ اتوبوس
اتوبوس‌های دوحه از ایستگاه اتوبوس الغنیم حرکت می‌کنند و ایستگاه‌های الخور، الوکره و مسیعید، ازجمله مسیرهای این اتوبوس‌ها هستند. قیمت بلیت این اتوبوس‌ها 3 تا 10 ریال است.

♦ مترو
قطر برنامه‌ریزی کرده است تا مترو دوحه را در سال 2019 به بهره‌برداری برساند. مترو دوحه 4 خط خواهد داشت و طول آن 300 کیلومتر خواهد بود.

♦ تاکسی
برای گرفتن تاکسی در قطر می‌توانید از هتل‌تان بخواهید برای‌تان تاکسی بگیرد یا کنار خیابان بایستید و تاکسی بگیرید. هزینه یکی از شرکت‌های تاکسی‌رانی، 4 ریال ثابت و 1.8 ریال برای هر کیلومتر است.

کی برم؟

سفر به قطر

بهترین زمان سفر به قطر، نیمه دوم سال است چراکه از گرمای شدید و رطوبت تابستان در امانید.

اگر دوست دارید مسابقات شترسواری قطر را تماشا کنید یا در آن‌ها شرکت کنید، این مسابقات در ماه‌های اسفند و فروردین برگزار می‌شود.

از اواسط اردیبهشت تا اواخر شهریور دمای هوا به‌شدت افزایش می‌یابد و اگر تحمل گرما را ندارید، بهتر است در این زمان به قطر سفر نکنید.

زبان رسمی قطر چیست؟

زبان رسمی مردم قطر عربیست اما با توجه به این‌که 88 درصد از ساکنان قطر خارجی‌اند، بسیاری از آن‌ها به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند.

سلام:
مرحبا، سلام علیکم

خداحافظ:
وداعا

حالت چطوره؟
کیف حالک؟

این چنده؟
کم سعره؟

سرعت رشد قطر اونقدر زیاده که هر روز، تغییرات شهر نسبت به روز قبل کاملا مشهوده.
سطح رفاه مردم قطر (بومی‌های قطر) بالاست و اکثر کارمندا و کارگرا، اصالتا قطری نیستند. روزانه در قطر با افراد زیادی برخورد می‌کنید که ممکنه هیچ کدومشون قطری نباشند.

محسن مولایی‌نسبگردشگر و مدیرعامل شتاب‌دهنده پرش

وضعیت بهداشتی و درمانی در قطر چطور است؟

سلامت

♦ بیمارستان
در قطر مانند ایران، بیمارستان‌ها به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم می‌شوند. کیفیت خدمات ارائه‌شده در بیمارستان‌های این کشور بالاست.

♦ سرویس بهداشتی
در بسیاری از مراکز عمومی قطر، سرویس بهداشتی در دسترس است و مشکلی از این نظر وجود ندارد.

♦ واکسن بزنم؟
برای سفر به قطر نیاز نیست واکسن خاصی بزنید اما زدن واکسن‌های هپاتیت A ،B و تیفوئید توصیه شده است.

♦ چه داروهایی ببرم؟
در سفر به قطر بهتر است نسخه داروهای خود را همراه داشته باشید. برای سفر به این کشور تنها به اندازه نیاز سفرتان دارو بردارید.

قطر امن است؟

سفر به قطر

♦ جرم و جنایت
قطر کشور امنیست و میزان جرم و جنایت در آن کم گزارش شده. این کشور از نظر سیاسی نیز کشور باثباتیست و تنش‌های سیاسی زیادی در آن روی نمی‌دهد.

♦ رانندگی
بد رانندگی کردن یکی از مشکلاتی است که شما در قطر با آن مواجه می‌شوید. شما به‌عنوان عابرپیاده در زمان عبور از خیابان، باید حسابی دقت کنید که خودروها به شما نزنند؛ چراکه رانندگان قطری زیاد به عابران پیاده اهمیت نمی‌دهند.

♦ بیابان‌گردی با ماشین
بیابان‌گردی از تفریحات گردشگران در قطر است. اگر می‌خواهید به صحراگردی بروید، مطمئن شوید در ماشین‌تان آب، طناب، جک و لاستیک زاپاس دارید. درصورتی‌که خودتان راننده‌اید حواستان باشید از مسیرتان خارج نشوید. سرگردان شدن در بیابان آخرین چیزی است که در سفر به قطر به آن نیاز دارید.

تکنولوژی چه کمکی به من می‌کند؟

تکنولوژی

دوست دارید جاهایی که در سفرتان به آن‌جا رفته‌اید را با دوستانتان به اشتراک بگذارید؟ اگر جوابتان مثبت است حتما اپلیکیشن swarm را روی گوشی‌تان نصب کنید تا دوستانتان را در سفرتان به قطر شریک کنید. با نصب این اپلیکیشن جاهایی را که در سفرتان به آن‌ها سر زده‌اید را نیز فراموش نخواهید کرد.

چه سیم‌کارتی بگیرم؟
Ooredoo و Vodafone دو اپراتور موبایل قطراند. پوشش اپراتور Ooredoo کامل‌تر و سرعت اینترنت آن نیز بهتر است. سیم‌کارت‌های اعتباری این اپراتور Hala نام دارد و در فرودگاه و اکثر فروشگاه‌ها در دسترس است. برای خرید سیم‌کارت Hala باید 35 ریال بپردازید و سیم‌کارت اعتباری Vodafone نیز 25 ریال قیمت دارد.

سیم کارت Ooredoo

Ooredoo

سیم کارت ودافون

Vodafone

[تعداد: 17    میانگین: 3.5/5]
6 پاسخ
 1. معین
  معین says:

  سلام و خسته نباشید من میخوام ب عنوان کار توی بیمارستان الحمد دوحه کار کنم میخواستم راهنمایی کنین و ایا گقرون به صرفه هست یا خیر
  من پرستار اتاق عمل هستم
  ممنون میشم ایمیل کنین برام
  خدانگهدارتون

  پاسخ
 2. Vahid
  Vahid says:

  با سلام
  وعرض ادب به حضورمحترم جناب آقاي شريفي
  جناب آقاي شريفي از دوستانم ميخواستند در دوحه قطر يك
  رستوران ايراني بزنند.بنظر شما كدوم طرف دوحه خوب جواب ميده و اگر راه إندازي كنند موفق ميشوند يا خير؟ استقبال أهل قطر چه نوعي غذاها را مصرف ميكنند ازغذاهاي ايراني بيشتر استقبال دارند يا از غذاهاي اورپايي ،،خواهشا در اين زمينه منو راهنمايي كنيد
  واگر هم زحمت نباشه شماره تماس تون رو إرسال فرماييد.

  پاسخ
 3. علیرضا
  علیرضا says:

  با سلام و عرص ادب
  به نطر شما برای بازاریابی محصولات کشاورزی در قطر از کجا باید شروع کرد
  متشکرم اگر راهنمایم کنید

  پاسخ
 4. مجتبی میر
  مجتبی میر says:

  سلام من راننده سنگین هسنم چندی پیش میخاستم ب شرکت نفت قطر بپیوندم…ولی نشد…الان چطوره اوضاع رانندگی سنگین در قطر؟؟؟

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *