برنامه سفر گرجستان

سفر گرجستان را چطور برنامه‌ریزی کنیم؟
برنامه سفر 7 روزه به گرجستان 9 min read

گرجستان برای شما سفری ارزان و ماجراجویانه فراهم می‌کند. ماجراجویی در این کشور تمامی ندارد و باید برنامه سفر گرجستان را بچینید. به کمک اطلاعات زیر ماجراجویی‌های‌تان را برنامه‌ریزی کنید چون چیزهای بسیاری برای کشف کردن در گرجستان وجود دارد.

اگر به گرجستان سفر می‌کنید، این مطالب سفرتان را راحت‌تر می‌کنند:

برنامه روز به روز سفر به گرجستان را بخوانید

روز اول


بعد از اینکه در هتل‌تان در تفلیس استراحت کردید پا به شهر بگذارید، در کوچه خیابان‌های شهر قدم بزنید و خانه‌های رنگی را ببینید. کافه‌های کوچک و خیابانی نوشیدنی‌های خوش عطر محلی دارند؛ امتحان‌شان کنید اما ناهار به رستوران‌های بین‌المللی بروید. بعدازظهر را به موزه ملی گرجستان اختصاص دهید آنجا عتیقه‌های زیادی نگه‌داری می‌شود. سپس به موزه هنر سری بزنید و نمایشگاه نقاشی هنرمندان معروف گرجی، بازدید کنید. کلیسای جامع تثلیث، بزرگ‌ترین کلیسای اردتکس را هم ببینید. شب را روی پل صلح قدم بزنید، نورپردازی رودخانه متکواری زیبایی آن را چند برابر می‌کند.

روز دوم


روز دوم سفر به گرجستان را با کوهنوردی آغاز کنید و به کوه قازبگی (Kazbek) بروید. این کوه به اورست کوچک معروف است. اینجا می‌توانید از مناظر طبیعی دامنه کوه‌های قفقاز لذت ببرید.
در ادامه روز و بعد از اینکه ناهار خوردید و اندکی استراحت کردید به قلعه‌ی ناریکالا (Narikala) بروید که در شب نمای فوق‌العاده‌ای دارد. قدمت این قلعه به قرن چهارم بازمی‌گردد. از اینجا به رودخانه متکواری و شهر قدیمی تفلیس دید دارید، بعد از این دیدنی‌های تاریخی و طبیعی بازدید از کلیسای سنت نیکلاس تازه بازسازی شده را در برنامه‌تان بگذارید که در محوطه پایینی قلعه قرار دارد.

روز سوم


اگر طرفدار شهرهای قدیمی هستید که در دل صخره‌ها تراشیده می‌شدند و بسیار پر رمز و رازند، بازدید از شهر اوپلیستسیخه (Uplistsikhe) را ازدست ندهید، این شهر پر از تونل و سرداب است و حدود یک ساعت و نیم با شهر تفلیس فاصله دارد. سفر تاریخی‌تان را تمام نکنید! در مسیر بازگشت، به شهر متسختا (Mtskheta) بروید، آنجا آثاری می‌بینید که در یونسکو ثبت شده و قدمت‌شان به پیش از میلاد مسیح برمی‌گردد، اینجا محو کلیساها و صومعه‌های گرجستان قدیم می‌شوید.

روز چهارم


روز چهارم، اولین گشت‌تان را به باغ گیاه‌شناسی تفلیس اختصاص دهید. می‌توانید با تله‌کابین به بام تفلیس بروید، از آنجا شهر تفلیس و مجسمه مادر دیدنی‌است. عصر روز آخر است، وقت‌ را تلف نکنید و سری به بازار بزنید. بازار سنتی درای بریج تفلیس و تفلیس مال، برزگترین پاساژ مدرن این شهر را بگردید.
صبح روز بعد انتخاب کنید که چطور به باتومی بروید: ریلی، جاده‌ای یا هوایی؟

روز پنجم


پیشنهاد می‌کنیم اولین کاری که در باتومی انجام می‌دهید قدم زدن در سواحل دریای سیاه باشد. پس به مرکز شهر بروید و در بلوار باتومی قدم بزنید. البته بازدید از مجسمه عشاق گرجی، علی و نینو و مجسمه یادبود مدیا (از شاهزاده‌های اساطیر یونانی) را از دست ندهید.

روز ششم


این روز را متفاوت شروع کنید؛ با غواصی در دریای سیاه. سپس به دلفیناریوم باتومی بروید. دلفیناریوم حدود 700 نفر ظرفیت دارد. نمایش دلفین‌ها با مربیان مجرب‌شان حسابی سرگرم‌تان می‌کند.

روز هفتم


از مهم‌ترین ویژگی‌ شهرهای ساحلی داشتن پارک‌های آبی است، می‌توانید چندین ساعت از امکانات آن لذت ببرید. در پارک آبی باتومی با سرسره‌ها و استخرهای مختلف که تجربه‌ای دل‌انگیز خواهید داشت. 
سفرتان به گرجستان را با بازدید از باغ گیاه شناسی باتومی و موزه استالین به پایان برسانید و در نهایت با خاطره‌های خوب به شهرتان برگردید.

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]
از گذاشتن پست تو فروم‌ها شروع کردم. 12 سالم بود که در دوره‌های خبرنگاری یونیسف یاد گرفتم چگونه بنویسم. بعد تو مجله‌های مختلف شروع به کار کردم و دست سرنوشت من رو به اینجا رسوند. در کنار نوشتن، همیشه از دیدن فیلم لذت می‌بردم، به همین دلیل شروع کردم زیرنویس زدن و شدم AmirDW.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


زودتر از دیگران از پیشنهادهای ویژه ما مطلع شوید.