چک-این آنلاین

بدون رفتن به فرودگاه کارت پرواز بگیرید!

اگر از آن دست افرادی هستید که حوصله‌ی ایستادن در صف‌های طولانی فرودگاه برای دریافت کارت پروازی (Check-In) را ندارید، احتمالا به دنبال راه حل دیگری بوده‌اید. سیستم Check-In آنلاین (چک-این) بهترین گزینه برای شماست که بدون رفتن به فرودگاه کارت پروازی بگیرید، سفر هوایی راحت‌تری داشته باشید و از زمان خود حداکثر استفاده را ببرید.

چک_این آنلاین را بیشتر بشناسید

“چک-این” از مهم‌ترین مراحل در سفرهای پروازی است. در هر پرواز داخلی یا خارجی، مسافر در کانتر چک-این مدارک مورد نیاز مانند گذرنامه، بلیط هواپیما و کارت شناسایی را به مسئول مربوطه ارائه می‌دهد تا کارت پروازی خود را دریافت کند. از آنجایی که افراد باید حتما از این بخش عبور کنند و صف بستن یکی از ملزومات چک-این است، ممکن است یکی از طولانی‌ترین بخش‌های سفر هوایی را داشته باشید؛ مگر اینکه به دنبال راه‌حل دیگری باشید.

صف طولانی در چک-این فرودگاهبه جای ایستادن در صف طولانی چک-این فرودگاه از Check-In آنلاین استفاده کنید.

همان‌طور که سایت‌های خرید بلیط هواپیما این امکان را به ما می‌دهند که بدون سر زدن به آژانس‌های هواپیمایی بلیط بخریم، شرکت‌های هواپیمایی بین‌المللی از طریق اینترنت سیستم چک-این آنلاین را راه اندازی کرده‌اند. برای چک-این آنلاین دیگر نیازی نیست که زودتر از موعد و ساعت پروازمان به فرودگاه برویم تا در صف طولانی چک-این بایستیم، فقط کافیست در خانه، محل کار و حتی در خیابان لپ‌تاپ، موبایل، تبلت و … را برداریم و با رفتن به آدرس اینترنتی شرکت هواپیمایی موردنظر، شماره‌ی صندلی را انتخاب و کارت پروازی را بگیریم.

مزیت‌های چک-این آنلاین

1) راحتی و سهولت در استفاده: با رفتن به سایت ایرلاین و ورود اطلاعات، کارت پروازی خود را بگیرید.
2) صرفه‌جویی در زمان: دیگر لازم نیست در صف طولانی بایستید تا کارت پروازی خود را بگیرید.
3) انتخاب صندلی توسط خودتان: می‌توانید قبل از مسافران دیگر در زمان Check-In فرودگاه، صندلی بهتری انتخاب کنید.
4) ذخیره‌ی اطلاعات کارت پروازی: یک نسخه از کارت پروازی برای شما از طریق ایمیل ارسال می‌شود.
5) اپلیکیشن‌های چک-این آنلاین: امروزه بیشتر شرکت‌های هواپیمایی در کنار سایت چک-این آنلاین خود، اپلیکیشنی برای این کار منتشر کرده‌اند.

چگونه آنلاین چک-این کنیم؟

همان‌طور که قبلا گفتیم بسته به ایرلاین‌ها یا همان شرکت‌های هواپیمایی، سیستم چک-این آنلاین در سایت آن‌ها قرار گرفته است. با این حال به شما پیشنهاد می‌کنیم که این ویژگی را در سایت آن‌ها بررسی کنید. ممکن است بعضی از فرودگاه‌ها در شهرهای مختلف، چک-این آنلاین نداشته باشند. خوشبختانه مراحل کار بسیار ساده است و در قدم اول به اطلاعات گذرنامه و بلیط خود احتیاج دارید. بقیه‌ی فرآیند در اکثر ایرلاین‌ها مشابه یکدیگر است و شامل 4 مرحله‌ی کلی است:

مرحله 1 گام اول: رفتن به سایت ایرلاین مربوطه از طریق ورود اطلاعات خواسته شده (شماره مسافر یا کد رزرواسیون)

مرحله 2گام دوم: چک کردن اطلاعات پروازی (روز، ساعت و شماره‌ی پرواز، فرودگاه مبدا و مقصد و کلاس پروازی)

مرحله 3گام سوم: انتخاب صندلی و تایید

مرحله 4گام چهارم: پرینت یا ذخیره‌ی اطلاعات کارت پروازی (Boarding Pass) در موبایل و ایمیل شخصی‌

نکاتی که باید در Check-In Online بدانید

  1. فقط کیف دستی دارید؟ پس نیازی نیست که به کانتر چک بلیط بروید، در غیر این صورت و باید برای بررسی چمدان و بار خود از کانتر چک بلیط عبور کنید.
  2.  از سایت seatguru استفاده کنید تا موقعیت صندلی‌ها را در قسمت Seat Map هر هواپیما ببینید. اگر چشم‌انداز و دیدن آسمان برای‌تان مهم است به سراغ صندلی‌های عقبی بروید اما اگر به دنبال تلاطم و تکان هوایی کمتر هستید، صندلی‌های وسط و نزدیک بال را انتخاب کنید.
  3. نسخه‌ی دوم کاغذی یا الکترونیکی از برگه‌ی چک-این داشته باشید.
  4. برای استفاده‌ی راحت‌تر و سریع‌تر از خدمات چک-این آنلاین از اپلیکیشن هر شرکت هواپیمایی استفاده کنید.
  5. قوانین چک-این آنلاین شرکت‌های هواپیمایی متفاوت است. هرکدام طبق قوانین خود از 72 ساعت تا 90 دقیقه قبل از پرواز به شما اجازه‌ی Check-In Online می‌دهند.
[تعداد: 12    میانگین: 2.8/5]
5 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زودتر از دیگران از پیشنهادهای ویژه ما مطلع شوید.