محله la boca آرژانتین

7 جای دیدنی آرژانتین که باید رفت1 min read

وقتی آهنگ “آرژانتین برای من گریه نکن” در شهر طنین انداز می‌شود، شهامت و غرور این سرزمین را فرا می‌گیرد. مسی از دریبل زدن، باتیستوتا از گل زدن، چگوارا از جنگ چریکی، اسکار ویالی از نوشتن، گاسپارنوئه از کارگردانی و خوان مانوئل فانگیو از رانندگی، دست بر‌می‌دارند و با هم در میدان Plaza de mayo جمع ‌می‌شوند تا سخنرانی بانوی اول آرژانتین “اوا پرون” را برای آخرین بار گوش کنند. جاهای دیدنی آرژانتین، جایی برای خلق افتخار است.

 

شهرگردی

 

1. میدان Plaza de Mayo
قلب تاریخی آرژانتین
در این میدان می‌تپد. میدان Plaza de Mayo جایی‌ست که اعتراضات و تجمع‌های زیادی را با چشمان خود دیده است. بیشتر تورهای گردشی جاهای دیدنی آرژانتین از این میدان شروع می‌شود و بیشتر روز پر از توریست‌هایی می‌شود که با موبایل یا دوربین عکاسی مشغول عکس گرفتن هستند. شاید این میدان شما را یاد میدان حسن‌ آباد بیندازد و این بافت و معماری قدیمی سر ذوق‌تان آورد، البته اگر به تاریخ و معماری علاقه داشته باشید. در وسط میدان یک اوبلیسک وجود دارد که نماد جدایی و استقلال آرژانتین از اسپانیایی‌هاست. در اطراف میدان هم ساختمان‌هایی مانند خانه صورتی و کلیسای جامع قرار دارند که می‌توانید از آن‌ها نیز بازدید کنید.

میدان plaza de mayo آرژانتیناین میدان چند ساختمان مهم مانند خانه صورتی را در خود جای داده است.

کافه‌ها و رستوران‌های زیادی اطراف این میدان وجود دارند و یکشنبه‌ها بازار محلی هم برپا می‌شود. معمولا رقص تانگو نگین اجراهای خیابانی در این میدان است و مردم شاد هستند و پایکوبی می‌کنند. اما از این‌ها که بگذریم باید حواس‌تان را جمع کنید چون در شلوغی‌های رقص و پایکوبی ممکن است جیب شما را بزنند و کیف‌تان را بدزدند، پس به نکاتی که در مطلب راهنمای سفر به آرژانتین گفتیم به خوبی دقت کنید. با خواندن نکات راهنمای سفر به آرژانتین، جاهای دیدنی آرژانتین برای‌تان امن‌تر می‌شوند.

2. خانه صورتی (Casa Rosada)
از بالکن خانه صورتی یا Casa Rosada سخنرانی‌های زیادی به گوش مردم رسیده است؛ از سخنرانی اوا و خوان پرون تا کریشنر. اینجا را خانه‌ی دولت می‌نامند اما تنها رییس جمهور Roque Sáenz Peña به مدت 4 سال در آن زندگی کرده. افسانه‌های زیادی درباره‌ی رنگ صورتی ساختمان وجود دارد. برخی می‌گویند به جای رنگ قرمز، از خون گاو استفاده شده است تا رنگ در برابر رطوبت هوای آرژانتین مقاوم باشد. برخی نظر دیگری دارند و می‌گویند برای جلوگیری از تنش سیاسی بین حزب فدرال‌های قرمز و حزب موحدان سفید، رنگ خانه دولت صورتی است.

خانه صورتی آرژانتینخانه صورتی در میدان plaza de mayo قرار دارد

درست پشت سر خانه صورتی، موزه‌ای وجود دارد تا ثروت ریاست جمهوری آرژانتین را به رخ بکشد. این موزه تحول آرژانتین از دوره‌ی استعمار تا روزهای استقلال را نشان می‌دهد. زمانی که مارادونا با دست خدا به جنگ مستعمران می‌رفت و جنگ برای افتخار بود.

3. منطقه Recoleta
چرا به بوینس‌آیرس لقب پاریس آمریکای لاتین را داده‌اند؟ در منطقه Recoleta می‌توانید جواب این سوال را پیدا کنید. این محله با معماری فرانسوی و ساختمان‌های زیبایش، به سرعت تبدیل به یک جاذبه‌ی دیدنی شد که توریست‌ها در سفر به آرژانتین برای دیدن آن سر و دست می‌شکنند.

قبرستان ریکولتا آرژانتینشاید از دیدن گربه‌های زیاد در این مکان شگفت‌زده شوید!

قبرستان Recoleta را باید اول از همه ببینید. این قبرستان، آرامگاه برخی از افراد سرشناس آرژانتینی مانند اوا پرون است. قبرستان رکولِتا شهر کوچکی در قلب یک شهر بزرگ است و شما با دیدن مجسمه‌ها و ساختمان‌های این قبرستان متحیر خواهید شد.

قبرستان recoleta آرژانتینمجسمه‌ها و آرامگاه‌های افراد مشهور در این قبرستان چشم‌نوازی می‌کنند!

بعد از بازدید از قبرستان به کلیسای Nuestra Señora del Pilar بروید و در معماری‌اش غرق شوید. برای رفع خستگی نیز بیشتر گردشگران کافه La Biela را پیشنهاد می‌دهند.

4. La boca
این منطقه از جاهای دیدنی آرژانتین، دورتر است و در قسمت قدیمی شهر قرار دارد. لابوکا با خانه‌های رنگی‌اش و گرافیتی‌های روی دیوار و وسایل آنتیک شما را به سفری هیجان‌انگیز می‌برد که تاریخ آرژانتین در آن نهفته شده است. La boca پر از مغازه‌هایی‌ست که می‌توانید برای خود و دیگران سوغاتی بخرید، اما یادتان باشد مقادیری پول نقد داشته باشید چون دستگاه ATM در این منطقه وجود ندارد.

محله la bocaبه کافه هاوانا و Gaminito هم سر بزنید!

گردشگران جَو و فضای لابوکا را بسیار دوست دارند ولی باید حواس‌تان باشد که اینجا محل خوبی برای دزدی و کلاهبرداری‌ست. پس مراقب پول‌ نقد خود باشید چون مناطق توریستی شلوغ جیب‌بران را به خود جذب می‌کند. سر قیمت وسایل هم چانه بزنید و نگران هیچ‌چیز نباشید!

5. Palacio barolo
اگر با “کمدی الهی” دانته آشنایی داشته باشید می‌توانید در اولین نگاه به پالاسیو بارولو بگویید که از این کتاب الهام گرفته شده است. این ساختمان 100 متری، 22 طبقه دارد، دقیقا مانند 100 سرود و 22 فراز هر سرود کتاب کمدی الهی! این ساختمان 3 بخش دارد با نام‌های جهنم، برزخ و بهشت!

palacio barolo آرژانتینمعماری این ساختمان آمیخته‌ای از سبک نئوگوتیک و نئورومی است

شما از جهنم سوار آسانسور ساخته شده در سال 1920 می‌شوید و به بهشت می‌رسید، جایی که نمای پانارومای خوبی نسبت به شهر بوینس‌آیرس دارید. البته برای سوار شدن آسانسور باید بلیت خود را رزرو کنید! دقیقا گویی قسمتی از بهشت را به شما بفروشند!

6. آبشار ایگوآسو
قسمتی از آبشار ایگوآسو در برزیل است و قسمت دیگر آن در آرژانتین. بیشتر گردشگران وقت زیادی می‌گذارند و هر دو طرف این آبشار را می‌بینند. این آبشار نیم‌دایره‌ای 3 برابر آبشار نیاگارا وسعت دارد و شما را آنقدر خیس می‌کند که موش آب کشیده می‌شوید! به همین دلیل در روزهای سرد به نزدیکی این آبشار نروید. از بوینس‌آیرس با تاکسی می‌توانید به آبشار ایگوآسو برسید.

آبشار ایگوآسو آرژانتیناگر قصد دارید از طریق آرژانتین، طرف برزیلی را هم ببینید، از قبل ویزای برزیل خود را بگیرید

7. سواحل ماردل‌پلاتا
امروزه ماردل‌پلاتا که در استان بوینس‌آیرس قرار دارد، قطب گردشگری و تفریحات ساحلی مردم در آرژانتین شده است. در تابستان و روزهای گرم جای سوزن انداختن در ماردل‌پلاتا نیست. بیشتر اقامتگا‌های ساحلی آرژانتین در این شهر قرار دارند و از هیاهوی پایتخت نیز خبری نیست!

ساحل ماردل‌پلاتا آرژانتینفستیوال فیلم ماردل‌پلاتا را از دست ندهید!

پس کرم ضدآقتاب، عینک دودی و کلاه آفتاب‌گیر خود را همراه داشته باشید. با هواپیما یا اتوبوس نیز از بوینس‌آیرس می‌توانید به سواحل زیبای ماردل‌پلاتا برسید که در آن بادبادک‌ها می‌رقصند.

در نقشه‌ی زیر جای مکان‌های دیدنی آرژانتین را آورده‌ایم. کافی‌ست که روی هرکدام از آیکون‌ها کلیک کنید تا اطلاعات و عکس‌های مرتبط با هر کدام را ببینید.

[تعداد: 1    میانگین: 2/5]
از گذاشتن پست تو فروم‌ها شروع کردم. 12 سالم بود که در دوره‌های خبرنگاری یونیسف یاد گرفتم چگونه بنویسم. بعد تو مجله‌های مختلف شروع به کار کردم و دست سرنوشت من رو به اینجا رسوند. در کنار نوشتن، همیشه از دیدن فیلم لذت می‌بردم، به همین دلیل شروع کردم زیرنویس زدن و شدم AmirDW.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


زودتر از دیگران از پیشنهادهای ویژه ما مطلع شوید.